Legyetek egymásnak alárendeltjei Krisztus iránti tiszteletből. Az asszony engedelmeskedjék férjének, akárcsak az Úrnak, mert a férfi feje az asszonynak, ahogy Krisztus feje az Egyháznak: testének ő a megváltója. Amint tehát az Egyház alá van vetve Krisztusnak, az asszony is mindenben férjének. Férfiak, szeressétek feleségeteket, ahogy Krisztus is szerette az Egyházat és feláldozta magát érte… Így a férj is köteles szeretni feleségét, mint saját testét. Aki feleségét szereti önmagát szereti… Szeresse hát mindegyiktek feleségét, mint önmagát, az asszonyok meg tiszteljék férjüket.” (Ef 5,21-33)

Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrban, mert így van rendjén… Apák, ne keserítsétek meg gyermekeiteket, hanem neveljétek őket fegyelemben az Úr útmutatása szerint.” (Ef 6, 1.4.)