Az Érseki Hivatal utasítását követve 2018-tól 5500 Ft-ra változik az önkéntes egyházi hozzájárulás minimum összege, azok számára, akik önálló jövedelemmel rendelkeznek.

A nyugdíjas korúaktól azt kérjük, hogy minimum 4500 Ft- al járuljanak hozzá a Plébánia anyagi terheinek kiegyenlítéséhez.

Miközben hálásan köszönöm a nagylelkű perselypénz adományokat - az itt nyaralóknak is- , meg kell jegyeznem, hogy az elmúlt évben az önkéntes egyházi hozzájárulás (adó) a Berényi Plébánián - 400 ezer Ft hiányt mutat a tervezett bevételhez képest.