Március 22-étől, nagyböjt IV. vasárnapjától kezdődően a püspöki kar rendelkezése értelmében nem tartható semmiféle liturgikus esemény (szentmise, esküvő).

Keresztelés, temetési szertartás, és a hozzá kapcsolódó gyászmise csak a legszűkebb családi körben végezhető.

A templomok azonban a vasárnapi szentmisék idejében nyitva lesznek.

(Balatonalmádiban 9 és 18 -kor 1 órán át, Vörösberényben 10.30-tól 11-30-ig.)

A rendelkezés minden előttünk álló ünnepre kiterjed, valószínűleg a Húsvéti ünnepekre és az azt követő időszakra is.

Általános feloldozásra, a nagypénteki liturgiában, a Szent Imre templom kertjében délután 3 órakor lesz lehetőség.

Ennek feltétele: készség az őszinte bűnbánatra, és a vészhelyzet elmúlása utáni személyes szentgyónás elvégzése.